Początki mojej fotografii zawdzięczam mojemu Synkowi, który od chwili swoich narodzin stał się moim głównym natchnieniem. Zawsze kochałam piękne zdjęcia, przeżywałam uchwycone na nich emocje oraz podziwiałam artyzm fotografa, ale dopiero gdy na świat przyszedł Mikołajek chwyciłam za aparat i od tej pory fotografia stała się moją ogromną pasją. Każdego dnia zatrzymuję w kadrach te najpiękniejsze chwile szczęśliwego dzieciństwa mojego synka.

Bycie Kobietą oraz Mamą kształtuje w znaczącym stopniu to jak postrzegam innych, ich emocje i uczucia co widać na moich zdjęciach pełnych serca, subtelności i wrażliwości. Moje fotografie to uchwycone w kadrach chwile spontanicznej radości i dziecięcej zabawy, szczerej przyjaźni oraz rodzinnego szczęścia i miłości.

Dlatego też, zawodowo zajmuję się fotografią ciążową, dziecięcą oraz rodzinną. Moje fotografie zawsze wykonane są z ogromną pasją, zaangażowaniem i dbałością o każdy szczegół aby pokazać to, czego często nie zauważamy na co dzień lub o czym tak szybko zapominamy…

W roku 2011 uzyskałam akredytację Akademii Fotografii Dziecięcej  – szkoły fotografii dziecięcej i rodzinnej w Polsce. Po uzyskaniu akredytacji Akademii rozwijałam swój profesjonalny warsztat fotograficzny oraz praktyczne umiejętności na Uniwersytecie AFDz.

Od 2013 roku jestem członkiem The National Association of Professional Child Photographers (NAPCPLena Błachowicz PHOTOGRAPHY) – największej organizacji zrzeszającej profesjonalnych fotografów dziecięcych z całego świata.

Przez pierwsze trzy lata mojej działalności fotografowałam swoich klientów w Irlandii, gdzie wówczas mieszkałam. Z początkiem roku 2015 przeprowadziłam się do Polski gdzie z przyjemnością dalej rozwijam swoją pasję.

Spełniłam także jedno ze swoich wielu zawodowych marzeń. Rozpoczęłam serię profesjonalnych szkoleń od warsztatów The Art of Pregnency and Newborn, które ukończyłam u jednej z najbardziej rozpoznawanych fotografek dziecięcych i rodzinnych w USA – Any Brandt.

Odbyłam także warsztaty u znakomitej Patrycji Baczkowskiej, która jest uznanym autorytetem w dziedzinie fotografii noworodkowej. Takie warsztaty to nie tylko wiedza zdobyta pod okiem uznanych mentorek, ale także wzbogacające doświadczenie mocno wpływające na moje postrzeganie świata jako fotografki.

Lena Błachowicz